Kto najczęściej wynajmuje samochody w Rzeszowie

Jak można zarobić na samochodach? Nie koniecznie musi to być handel samochodami. Równie ciekawym interesem może być Wynajem samochodów. Ta branża, bardzo popularna w USA i krajach zachodnich, powoli zaczyna rozwijać się w Polsce. Na razie działa tu niewiele takich przedsiębiorstw, w Rzeszowie jest tylko kilka, a w całej Polsce jest kilka dużych, międzynarodowych i kilkanaście ogólnopolskich. Pozostałe to średnie i małe, często rodzinne firmy, które mają od kilku do kilkudziesięciu pojazdów.

Jednak ciągle Wynajem samochodów może być bardzo dobrym biznesem. Jego rozwój wiąże się m.in. z tym, że po wejściu do Unii Europejskiej inwestuje w Polsce wiele zagranicznych firm. Przyjeżdżający do Polski menadżerowie nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez samochodów, a ponieważ zwykle przylatują samolotami, więc chcą na miejscu wypożyczyć samochód. I właśnie klienci korporacyjni są najlepszymi klientami wypożyczalni samochodów. Wynajem samochodów jest także popularny wśród turystów, którzy chcą poznać daną miejscowość i jej okolice.
W krajach zachodnich to standard, że przylatuje się na wakacje samolotem, a na miejscu wypożycza samochód. Jednak Wynajem samochodów to nie tylko klient biznesowy i turysta. Bardzo często wynajmowane są samochody do specjalnego użytku. Są to przeważnie luksusowe limuzyny lub samochody zabytkowe, które służą jako oryginalny transport podczas uroczystości. Najczęściej taki Wynajem samochodów jest z okazji ślubu, ale coraz częściej zdarza się, że np. na studniówkę para zajeżdża starą Warszawą czy cadillakiem. Ile kosztuje wynajęcie samochodu? Ceny są bardzo różne, ale pamiętać trzeba, że zawsze jest pobierana kaucja. Zwykle stawki są tak ustalone, żeby zysk wynosił około 30% ceny wynajmu. Duże firmy mogą mieć jeszcze wyższy narzut. Jak widać Wynajem samochodów może być całkiem opłacalnym biznesem, który przyniesie niezłe zyski nawet przy niewielkiej ilości posiadanych samochodów.

Na pewno więcej zapłacimy za samochody z lepszej klasy Premium, które wynajmuje przede wszystkim klasa menedżerska. Nieco tańsze są tzw. samochody kompaktowe. Najdroższe są oczywiście luksusowe limuzyny, które zwykle są wypożyczane razem z kierowcą.

Close Menu