Myślenie niektórych polaków

Czasy zmieniają się diametralnie i nie zawsze zdajemy sobie sprawę z niektórych rzeczy. Bardzo często to co jest najważniejsze w danej sytuacji spychamy na drugi plan i w ogóle się tym nie przejmujemy.

Zatracamy poczucie wartości niektórych rzeczy. Bardzo często dobro materialne stawiamy ponad to co najważniejsze czyli uczucie. Jednym z takich przykładów może być na przykład ślub. Wiadomo, iż jest to uroczystość, która ma połączyć dwoje ludzi węzłem małżeńskim. Najważniejsza jest wówczas miłość, która to ich właśnie połączyła. Jednakże czasy w jakich żyjemy potrafiły sprawić, że w dniu ślubu bywa tak, iż para młoda nie myśli o tym, że już nie długo stanie na ślubnym kobiercu i powie sakramentalne „tak” lecz myśli o tym co dostanie jako prezent ślubny.

Są to rzeczy dla niektórych niedorzeczne ale tak właśnie coraz częściej bywa. Jednym z przykładów może być także auto do ślubu Rybnik. Istniały przypadki, w których to nie dochodziło do ślubu ze względu na fanaberie panny lub pana młodego, które to stwierdziło, że samochód, którym będą jechać do łubu jest nieodpowiedni. Zachcianki niektórych ludzi są tak ogromne i niedorzeczne, że można by stwierdzić, iż powinni się oni leczyć. To właśnie czasy w jakich przyszło nam żyć sprawiły, że dobro materialne stawiamy bardzo często na pierwszym miejscu.

Ludzi starsi przyglądają się często tym młodym z ogromnym niedowierzaniem, że mogą tak postępować ponieważ w ich czasach wszystko odbywało się inaczej. Ślub to było prawdziwe przeżycie, w którym liczyła się przede wszystkim miłość i to że będą już razem do końca życia. Nie obchodziło ich wówczas to jakim samochodem i czy w ogóle będą jechać autem do ślubu czy po prostu pójdą na piechotę. Nie obchodziło ich też to co dostaną od zaproszonych gości ponieważ najważniejsza była miłość, uczucie które stawiali ponad wszystko co materialne i niematerialne. Miłość była dla nich najważniejsza.

W takich właśnie sytuacjach można stwierdzić, iż tamtejsze czasy były o niebo lepsze od tych, w których to my musimy żyć.

Close Menu