Jak właściwie zadbać o swojego zwierzaka?

Zwierzak w domu, to przede wszystkim odpowiedzialność i pamiętać o tym powinien każdy, bez względu na to czy posiada psa, kota, chomika, rybki, albo innego pupila.

Zwierzaka nie można przygarnąć pod wpływem kaprysu, albo namowy dziecka, które chce mieć się z kim pobawić, a po kilku tygodniach odtrąci jak zepsutą zabawkę. Czworonożny domownik wymaga stałej opieki, poświęcania uwagi, musi mieć własny kąt, zabawki i codziennie miskę pełną jedzenia. Należy o tym pamiętać, by nasz pupil był szczęśliwy i przede wszystkim zdrowy.   Podstawą dla zwierzaka jest stworzenie mu jego kącika, w którym będzie się czuł bezpiecznie. O ile koty nie przykładają do tego zbytniej wagi, to pies z pewnością doceni ciepłe miękkie posłanie, gdzie będzie mógł się wygodnie wyspać i pobawić ulubionymi zabawkami.

Bardzo ważne jest także zdrowe i bogate w wartościowe składniki jedzenie, a musimy także pamiętać, by nasz pupil zawsze miał pełną miskę chłodnej i czystej wody do picia. Zdecydowanie nie można dopuszczać do sytuacji, w której zwierzak chodzi głodny, lub spragniony i musi sam upominać się o pożywienie.    Ważna jest także odpowiednia higiena i pielęgnacja zwierząt. O ile np. chomik czy kot świetnie poradzi sobie z codzienną toaletą, to kotu warto regularnie przycinać pazurki, a psa czesać i od czasu do czasu kąpać.

Można także pokusić się o odrobinę ekstrawagancji i zafundować mu spa dla psa, dzięki czemu pod okiem profesjonalistów poddany zostanie wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym. Karmienie, czesanie i kąpanie, to jednak nie wszystko i należy pamiętać także o dostarczeniu naszemu zwierzakowi odpowiedniej porcji rozrywki. Czworonogi lubią, jak poświęca się im czas i może to być zabawa zarówno w domu jak i podczas spaceru. Pies wręcz potrzebuje ruchu i musi wbiegać się na świeżym powietrzu, ale i kociakom można od czasu do czasu zafundować wyjście poza cztery ściany domu.

Wystarczy zaopatrzyć się w transporter dla kota i nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się z pupilem na mały spacerek.   Posiadacze chomików, świnek morskich czy myszek mają z nimi najmniej problemów, gdyż nie trzeba ich ani myć, ani wyprowadzać na spacer, jednak każdy taki pupil z pewnością doceni różne akcesoria dla gryzoni dzięki którym poczuje, że o niego także dbamy.

Close Menu