Pomysł na biznes.

Prowadzimy coraz szybsze i bardziej zabiegane życie. Niejeden z nas nie ma czasu ani ochoty na gotowanie po całym dniu pracy. Nic dziwnego, że spora część społeczeństwa chętnie złożyłaby gotowanie na barki kogoś innego, kto się na tym zna i dostarczy gotowe dania pod adres domowy. Z tego względu bardzo dobrym pomysłem na biznes jest dzisiaj catering, zarówno zwykły, jak i dietetyczny. Zwykły, standardowy catering może opierać się na dostarczaniu gotowych obiadów bądź kanapek czy sałatek firmom lub osobom prywatnym. Usługa dietetyczna obejmuje przygotowanie i dowóz posiłków, skomponowanych według reguł jakiejś ściśle określonej diety, przyjętej, czy to ze względu na zdrowie, czy też odchudzanie.

Jak rozpocząć usługi typu catering?

Przede wszystkim warto zastanowić, się, czy w pobliskiej okolicy będzie zapotrzebowanie na takie jedzenie z dowozem do domu, a jeżeli tak, to w jakiej formie. Ponadto to, jakiego rodzaju usługi będziemy świadczyć, jest uzależnione od naszych osobistych warunków. Gotowanie pełnych obiadów wymaga trochę innego, bardziej zaawansowanego wyposażenia, niż robienie kanapek.

cateringTak, czy inaczej, musimy zdobyć zgodę sanepidu na prowadzenie działalności związanej z żywnością, więc w grę wchodzi również dostosowanie obiektu i wyposażenie go w kuchnię, łazienkę i inne pomieszczenia. Kolejną sprawą jest to, kto będzie przygotowywał posiłki. Samodzielna działalność to niższe koszty, ale także więcej pracy. Trzeba pamiętać, że na rynku gastronomicznym panuje spora konkurencja i dlatego jedzenie przygotowywane przez firmę cateringową musi być zdrowe, pyszne jak i pięknie podane. Jeżeli będziemy mieli dużo klientów, ugotowanie samego posiłku, jakim jest obiad, zajmie nam kilka godzin. Z tego względu firma cateringowa najlepiej sprawdza się jako przedsięwzięcie na przykład rodzinne, a nie jednoosobowe. Przyda się sporo rąk do pomocy, ponieważ oprócz gotowania, trzeba również zbierać zamówienia, rozwozić oraz pilnować księgowości. Z tego względu przed podjęciem jakichkolwiek działań potrzeba sporządzić rzetelny biznesplan i wszystko przemyśleć.

Close Menu