Dobry Wortal, nie jest zły

Wortale, czyli portale tematyczne, są bardzo popularne wśród internautów. Każdy ma jakieś hobby czy pasję, którą lubić dzielić z innymi. I właśnie w tym momencie warto odnaleźć w Internecie stronę, która skupia ludzi, zainteresowanych danym tematem. 
Nazwa Wortal to spolszczone słowo Vortal, które pochodzi od skrócenia nazwy Vertical Portal, czyli po prostu portal skierowany na daną dziedzinę. Wortal tak jak inne serwisy informacyjne, może posiadać szereg narzędzi, czatów, i informacji, z tą tylko różnicą, że nie są one wielotematyczne jak ma to miejsce w przypadku po prostu portali informacyjnych. 
Dla niektórych użytkowników Internetu, portale informacyjne to przesyt informacji z różnych dziedzin, których wcale oni nie poszukują. Artykuły informacyjne na portalach, to zbiór wszystkiego, od polityki, przez biznes, po bloki tematyczno-hobbytyczne. Ale co jeżeli czytelnika nie interesują najnowsze wiadomości z Iraku, czy prognoza pogody? Warto w takim momencie rozejrzeć się za odpowiadającym nam tematycznie wortalem, niezależnie czy interesują nas newsy ze świata gier, czy może wędkarstwa, w Internecie znajdziemy portale informacyjne, na każdy temat, oraz w takiej formie jaka najbardziej będzie nas interesowała. http://www.chorwacja-zakwaterowanie.pl/
Już w tej chwili widoczny jest trend, spadku liczby odwiedzających strony wielotematycznych serwisów, na rzecz wzrostu aktywnych użytkowników wyspecjalizowanych portali jedno dziedzinowych, czyli właśnie wortali. Dobry portal tematyczny, który aktualizuje na bieżąco wszelakie informacje z danej dziedziny, może służyć nam, jako nasz subiektywny portal informacyjny, który możemy ustawić, jako stronę startową i korzystać z niego, jako bramki do szeroko pojętego wirtualnego świata. Obszerne wortale, tworzone przez ludzi z pasją, na bieżąco optymalizowane, pozycjonowane i ulepszane, mogą stać się nieczęsto popularniejsze od szeroko pojętych portali i serwisów informacyjnych i zyskać czytelników i aktywnych uczestników, dla których nie będzie łatwa zmiana portalu. 

 

Więcej informacji: http://www.chorwacja-zakwaterowanie.pl/

Close Menu