Szklane balustrady dodają charakteru każdemu wnętrzu

Elementy szklane w domu zawsze kojarzą się z elegancją i nowoczesnością. Szklane balustrady dodadzą charakteru każdemu wnętrzu, ale i na zewnątrz budynku, jeśli zamarzy nam się eleganckie zwieńczenie tarasu, balkonu czy też schodów zewnętrznych.

Szklane balustrady pełnią funkcję ochronną

szklane balustradyW domach szklane balustrady są wykorzystywane głównie jako zabezpieczenie schodów i mają pełnić właśnie taką funkcję- chronić mieszkańców przed upadkiem. Szklane balustrady nie zatrzymują światła, dają poczucie, że nawet niewielka powierzchnia powiększa się wizualnie. Na zewnątrz natomiast takie balustrady sprawdzą się doskonale w każdych warunkach atmosferycznych, ponieważ wykonane są z niezwykle trwałego, hartowanego szkła, którego nie ma szans rozbić. Szklane balustrady są zatem całkowicie bezpieczne i z powodzeniem można je zastosować na balkonach, czy tarasach, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci.

Niepozorny wygląd tych balustrad nie powinien mieć żadnego wpływu na naszą decyzję odnośnie zakupu. Niepozorny, bo przecież każdemu szkło kojarzy się z czymś kruchym, co łatwo rozbić, a dodatkowo jeszcze można się pokaleczyć. Nic bardziej mylnego, ponieważ szklane balustrady  są po prostu nie do rozbicia- gdyby były, to ich produkcja nie miałaby przecież najmniejszego sensu. Tego typu elementy szklane cieszą się coraz większą popularnością. Znajdują zastosowanie także w miejscach publicznych. Coraz częściej szklane balustrady pojawiają się w centrach handlowych, w biurowcach, restauracjach. Czasem wykorzystywane są nawet, jako ogrodzenie niewielkiej działki (na przykład właśnie ogrodzenie niewielkiej, wolnostojącej restauracji). W zasadzie zainteresowanych tego typu rozwiązaniem, jakim są szklane balustrady, ogranicza tylko wyobraźnia.

Zastosowań może być wiele, najczęściej jednak wykorzystuje się je do zabezpieczania schodów, czy balkonów. Na koniec jeszcze jedna, chyba znacząca zaleta szklanych balustrad- szkło to materiał, który chyba najłatwiej wyczyścić, zatem tego typu balustradom niestraszne plamy i zabrudzenia.

Close Menu